Eaton BRN240GF 40 Amp Double Pole 240V Pigtail-Neutral GFCI Ground Fault Circuit Breaker UL
In stock - 285 items available
SKU: BRN240GF UPC: 786676043786
  • Visa
Specifications:
  • Manufacturer: Eaton
  • Model Number: BRN240GF
  • Type: BR Ground Fault Circuit Interrupter (GFCI)
  • For use in: Eaton Type BR Loadcenters
  • UPC: 786676043786
  • Amperage: 40 Amp
  • Voltage: 120/240 Volt
  • Poles: 2 Pole
  • Connection: Pigtail Neutral
  • Wire Size: #14 to #4 AWG