GE THQL1120DFS 20A 1P 120V Dual Function AFCI/GFCI Circuit Breaker
Out of stock
SKU: THQL1120DFS UPC: 783164618297
  • Visa
GE THQL1120DFS: 20A 1P dual function AFCI/GFCI circuit breaker, 120V, Q-Line plug-in design, thermal-magnetic protection, quick-make/quick-break mechanism, residential and commercial applications."
Product Specifications
Product Identification:
  • Manufacturer: GE
  • Brand: GE
  • UPC: 783164618297
  • Model Number: THQL1120DFS
Technical Specifications:
  • Circuit Breaker Type: Q-Line AFCI/GFCI Dual Function Circuit Breaker
  • Number of Poles: 1-Pole
  • Amperage Rating: 20A
  • Voltage Rating: 120V
  • Mounting Type: Plug-in
  • Application: Residential, Commercial
Dimensions:
  • Dimensions: Width: 1 in; Height: 2.92 in; Length: 3.28 in