Square D, EZ Meter Pak, EZM114-125, 125A, 4P, 120/240V, Main Breaker, Meter Socket, Circuit Breaker
In stock - 1 items available
SKU: EZM114-125 UPC: 785901402060
  • Visa
  • Manufacturer: Schneider Electric
  • Brand: Square D
  • Product Range: EZ Meter Pak (for residential and light commercial metering applications)
  • UPC: 785901402060
  • Model Number: EZM114-125
  • Breaker Type: Main Breaker Meter Socket
  • Amperage: 125 Amps
  • Poles: 4-Pole
  • Voltage: 120/240 Volts AC
  • Interrupt Rating: 10 kAIC
  • Mounting Mode: Surface Mount
  • Connections Terminals: Line and Load Lugs
  • Wire Size: #6–250 kcmil Aluminum/Copper
  • Dimensions: Height: 50.0 in; Width: 14.5 in; Depth: 8.5 in