Out of stock
SKU: QO120AFIC UPC: 785901301349
Manufacturer Schneider Electric
Model Number QO120AFIC
UPC Number 785901301349
Type ARC Fault Circuit Breaker
Amperage Rating 20 A
Voltage Rating 120 V AC
Number of Poles Single-Pole
Connection Type Pigtail Neutral
Interrupt Rating 10 kA
Mounting Type Plug-In
Certifications UL Listed, CSA Certified
Dimensions (H × W × D) 4.8 × 0.7 × 2.9 in