Square D QOM22225NRB 225A 2P 120/240V Circuit Breaker Enclosure (Not rated for service entrance use)
In stock - 32 items available
SKU: QOM22225NRB UPC: 785901328872
  • Visa
  • Manufacturer: Schneider Electric
  • Brand: Square D
  • UPC: 785901328872
  • Model Number: QOM22225NRB
  • Product Type: Circuit Breaker Enclosure
  • Amperage: 100-225 Amps
  • Poles: 2-Pole
  • Voltage: 120/240 Volts AC
  • Enclosure Rating: NEMA 3R
  • Compatible Breakers: QOM2 Series
  • Dimensions: Height: 22.5 in; Width: 7.5 in; Depth: 4.5 in